Історія ПрАТ «Агрокомплекс Хмільникпродукт»


1945 рік. СРСР загоює повоєнні рани: у країні розруха, промисловість повністю знищено, усе потрібно починати з нуля. І ось виходить рішення Хмільницької районної ради депутатів трудящих від 25 жовтня 1945 року № 32 побудувати в м. Хмільнику райхарчкомбінат. 
Першим директором райхарчкомбінату було призначено Леоніда Мойсейовича Верника. Уже в І кварталі 1946 року було організовано цех із виробництва безалкогольних напоїв та цех кондитерських виробів, на цей час працювало лише 12 чоловік. До кінця 1946 року райхарчкомбінат мав уже: жорновий млин, маслобійку, цех мучних кондитерських виробів та хлібовипікання. Улітку виробляли морозиво. І все це було в промислових орендних приміщеннях, жодної власної будівлі тоді завод не мав. 
У 1947 році було відкрито цех із соління та переробки овочів. З кожним роком освоювалися потужності діючих цехів, це давало можливість збільшувати кількість продукції. 
Під керівництвом нового директора Юрія Штефана в лютому 1952 року введено в дію нову пекарню. За цей рік було виготовлено продукції на 214 тисяч карбованців при середній чисельності персоналу 27 чоловік. 
У 1953 році райхарчкомбінат очолює новий директор ― Василь Петрович Войціцький, котрий відпрацював на цій посаді 19 років. Його головне надбання ― макаронний цех, сухаро-булочний цех, консервний цех, вальцювальний млин із крупоцехом, новий безалкогольний цех та виносховище. Також було введено в дію електростанцію, артезіанську свердловину, житловий будинок, контору, асфальтовано територію. Усе це здійснювалося господарським способом. 
У 1969 році райхарчкомбінат було названо винкомбінатом. 
Із 1972 року підприємство очолив новий директор ― Володимир Володимирович Пундик. На цій посаді він пропрацював 18 років. 
За цей період було введено в експлуатацію парокотельню, сушилку для яблучних вижимок, їдальню на 80 чоловік, цех із виробництва оцту, реконструйовано консервний цех, уведено в експлуатацію житловий будинок на 16 квартир. 
З 1977 року винкомбінат називається Завод продтоварів. 
3 травня 1990 року керівником підприємства став Василь Арсентійович Чмелюк. Свою трудову діяльність він розпочав у 1974 році. 
У 1995 році на заводі працювало 407 чоловік. Для забезпечення виробництва кваліфікованими працівниками адміністрація постійно займалася підготовкою та перекваліфікацією кадрів. 
Якщо в 1948 році на підприємстві не було жодної людини з вищою та середньою освітою, то в 1995-му на заводі працювало 25 фахівців та спеціалістів із вищою освітою, а також 29 чоловік ― із середньою. 
Також без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах навчалося п'ятеро працівників і один ― у технікумі. 
До кінця 1990 року було введено в експлуатацію дві артезіанські свердловини. У 1991 році було закінчено будівництво автотранспортної ремонтної майстерні. 
Головним напрямком технічного прогресу на заводі була заміна виробленого обладнання сучасним високопродуктивним. Створювалися високопродуктивні способи обробки сировини, освоювалися нові види покращення якості продукції, а також зростання продуктивності праці, підвищення ефективності виробництва. 
На той час завод тісно співпрацював із російськими споживачами. 
Саме в Росію продавали 70% лікеро-горілчаної продукції та макаронних виробів. Згідно з довгостроковим договором таку кількість продукції повинні були поставляти своїм сусідам до 2005 року. Із цією метою на замовлення росіян завод розробив понад десять нових видів лікеро-горілчаної продукції. Щоб упоратися із цими договірними зобов'язаннями, у 1994 році було закінчено реконструкцію виносховища, побудовано новий цех із розливу лікеро-горілчаних виробів та склад тари на території консервного цеху. Було створено інфраструктуру для нормальної роботи. 
Уведено в експлуатацію цех фільтрації олії. Завод ожив, і цехи запрацювали. 
У січні 2000 року завод виробив продукції на 447,3 тис. грн, у 2001-му ― на 314,7 тис. грн, а у 2002 році цей показник сягнув 852,1 тис. грн. А потім... а потім... а потім... 
2002 рік ― державне підприємство "Агропродукт" було здано в оренду Чмелюком В. А., який на той час обіймав посаду директора, російському інвестору ТОВ "Система", яке, як зараз кажуть, після 2004-го розпалося. Залишилася для історії... скарга працівників заводу на ім'я міського голови Мельничука В. І. про борги із зарплати та "бардак" на заводі... 
19 серпня 2004 року директор Чмелюк В. А., обійнявши нову посаду в районній раді, передав повноваження в.о. директора "Агропродукт" Чиж Наталії Василівні. На підприємстві лишилося тільки виробництво хліба, плодових вин на спирті, соків, плодоовочевих консервів. Також було чомусь зупинено випуск єдиної перспективної та корисної місцевої води "Хмільничанка". 
У 2006 році державне підприємство "Агропродукт" було передано в.о. директора Наталією Василівною Чиж в оренду ТОВ "Агрокомплекс Хмільникпродукт". Директором було призначено Козлова М. К. Реальним власником став Артюхов О. Б. Після управління 2004―2006 років лишилося тільки виробництво хліба та консервний цех. 
У 2008 році завод було приватизовано групою під керівництвом Артюхова О. Б. 
У 2011 році підприємство було викуплено ініціативною групою разом з ініціатором продукту  Євгеном Юхницею, успішним бізнесменом, українським поетом та прихильником найвищої якості в усьому та корисності кожного продукту. На той час на заводі лишилося старе обладнання консервного цеху, і все... Було вирізано навіть металеві балки в усіх приміщеннях... Спустошений завод та ініціативні амбітні молоді люди. 
У 2011 році було прийнято план повного відродження заводу: пивзавод, місцева вода, хлібзавод тощо. На заводі виготовляється пиво за особливою німецькою технологією виробництва, яку запатентовано в Україні та за кордоном. Директором призначили Швець С. В.
Пивоваром став німецький професійний пивовар Will Martin Johannes. Куштування напоїв  заплановано  на 26 вересня 2012 р. (закладка першого сирця та завершення монтажу ― 29.08.12 р. у 17 год. 52 хв. ― початок життя Пивзаводу.)
Волкова Тетяна Радіївна - бухгалтер пивзаводу РАДОЙ

Фільми, сайти, мультики про пиво NEW!
(Виставляються щоденно по одному в 11.00!)

Власник патенту Євген Юхниця

{page_index.string032} UA RU EN FR DE
НА ГОЛОВНУ
П.І.Б. не може бути пустим чи менше 8 символів.
Побажання / Пропозиція: не може бути пустим чи менше 10 символів.
Залишилось: 0 Максимально символів: 333
Сума не правильна.
Побажання / Пропозиція успішно надіслані.