Лікарська рослина розторопша

розторопша
Розторопша плямиста (народна назва — будяк молочний) — декоративна і лікарська рослина сімейства астрових.

Розторопша плямиста — це дворічна, зрідка однорічна трав'яниста рослина. Має пряме голе або з ворсинками стебло, без розгалуження, висота сягає 25—150 смт, чергове листя з білими сітчастими прожилками та колючками жовтувато-білого кольору. Квіти трубчасті темно-червоного кольору. Плод розторопші — чорна сім'янка із сірими крапками і невеликим чубчиком на кінці. Час цвітіння — травень—серпень. Дозрівання плодів — вересень—жовтень.

Зазвичай росте на пустирях, поруч із дорогою та уздовж парканів і огорож. Батьківщиною цієї чудо-рослини є атлантичне узбережжя Європи, зростає також у Західній Європі, у Північній Америці, Малій Азії, Африці та в південній частині Австралії. У державах колишнього Радянського союзу росте на Україні, на півдні Росії, Кавказі, півдні Західного Сибіру та Середньої Азії.

З давніх часів розторопша використовується більшістю народів для профілактики та лікування різноманітних важких захворювань. За часів Галена її іменували «дивовижним лікарем» а використовували при захворюваннях жовтяницею, водянкою, за наявності каміння у жовчному міхурі, при ожиріннях та болях у суглобах. У народній медицині застосовували при захворюваннях селезінки, крові, при колітах, хворобах спини, радикуліті та геморої. Позитивні результати спостерігаються при лікуванні псоріазу та волосяного покриву на голові. Наявні успішні результати в лікуванні ракових захворювань.

Рослина розторопша виступає захисником організму від небезпечного впливу шкідливих речовин, що надходять до нашого організму з водою, з повітрям та з їжею. Вона запобігає всмоктуванню токсичних речовин та знешкоджує наявні. Розторопша захищає не лише печінку, але й інші органи, особливо нирки. У наш час екстракт із насіння розторопши є основним компонентом, що використовується у препаратах для лікування захворювання печінки.

Сировиною для ліків виступають насіння і трава. Вони містять найцінніший комплекс із 40 лікувальних та поживних речовин. Основна лікувальна речовина, що міститься в даному комплексі, — флавоноїдна субстанція (силімарин).

Здебільшого добре вивчені властивості силімарину. Провівши низку досліджень (клінічних та експериментальних) було доведено, що силімарин допомагає відновитися ушкодженим мембранам клітин печінки, захищає її від різних отрут, сприяє регенерації клітин печінки. Також установлено, що ліки з розторопші мають сильну жовчоутворюючу та жовчогінну дію, не маючи при цьому практично протипоказань до застосування. Виявлена дія розторопші — протизапальна та противиразкова, при лікуванні холециститу, холангіту, панкреатиту, коліту, ентериту, гастриту, виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки, допомагає при лікуванні простатиту, нефриту, тонзиліту. Як у народній медицині, так і в традиційній використовується при захворюваннях вен нижніх кінцівок та наявні позитивні результати при імунологічному поліартриті. Рекомендується застосовувати розторопшу всередину при алергії шкіри, псоріазі, вітіліго, вуграх, облисінні.

Розторопша є для нашої печінки помічником та будівельним матеріалом при надлишковому навантаженні, особливо при зловживанні спиртними напоями, вона здатна відновлювати її невеликий ресурс після багатих застіль. Ця властивість відома людству ще з часів, коли в пошані були великі лицарські бенкети, коли лицарі і панство пили вино та пиво в невимірних кількостях, але при цьому вміли зберегти власне здоров'я.

Фільми, сайти, мультики про пиво NEW!
(Виставляються щоденно по одному в 11.00!)

Власник патенту Євген Юхниця

Виникли питання?
Телефонуйте за номером: 0674057652

{page_index.string032} UA RU EN FR DE
НА ГОЛОВНУ
П.І.Б. не може бути пустим чи менше 8 символів.
Побажання / Пропозиція: не може бути пустим чи менше 10 символів.
Залишилось: 0 Максимально символів: 333
Сума не правильна.
Побажання / Пропозиція успішно надіслані.